CO TO JEST MAKIJAŻ PERMANENTNY?

Makijaż permanentny jest zabiegiem pigmentacji estetycznej polegającym na wprowadzeniu śródskórnie (do skóry właściwej), za pomocą mikronakłuć lub mikronacięć, mieszaniny barwiącej (pigmentu) w celu uzyskania określonego efektu estetycznego.

CO TO JEST MICROBLADING?

Choć microblading jest rodzajem makijażu permanentnego, to wymaga zupełnie innych umiejętności w porównaniu do klasycznego makijażu permanentnego wykonywanego maszyną. Microblading stwarza możliwość rysowania niezwykle precyzyjnych, cieńszych włosków, dając bardziej realistyczny efekt.
Technika polega na ręcznym wprowadzeniu pigmentu w wierzchnią warstwę naskórka za pomocą sterylnych narzędzi jednokrotnego użytku. Włoski rysowane są zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu, tak by efekt był hiperrealistyczny!​
Gdy Klientka ma bardzo mało swoich naturalnych włosków możliwe jest zastosowanie metody hybrydowej HD, gdzie łączymy metodę ręczną z metodą maszynową (metoda cienia).​ Pracujemy tylko i wyłącznie na na najwyższej jakości pigmentach i urządzeniach. ​

W JAKIM CELU STOSUJE SIĘ MAKIJAŻ PERMANENTNY?

Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie oprawy oczu, uzupełnienie lub zagęszczenie naturalnego owłosienia brwi lub ujednolicenie wybarwienia czerwieni wargowej.

ILE CZASU UTRZYMUJE SIĘ EFEKT PO ZABIEGU?

Przy właściwej pielęgnacji efekt makijażu permanentnego może utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet 2-3 lat. W przypadku pigmentacji okolic oka (powiek), przy których stosowane są pigmenty o jednorodnej zawartości substancji barwiących, ten efekt może się utrzymywać znacznie dłużej – nawet powyżej 5 lat.
Z biegiem czasu makijaż blednie, płowieje, co jest naturalną konsekwencją złuszczania się naskórka, działania promieniowania UV, stosowania pielęgnacji kosmetycznej. W związku z tym zaleca się wykonywanie zabiegów odświeżających, które wykonuje się w zależności od potrzeb klienta. 

JAK PRZEBIEGA PROCES WYKONYWANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO?

Zabieg odbywa się zawsze po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Następnie w rozmowie określamy potrzeby i oczekiwania co do makijażu permanentnego. Dobieramy odpowiedni kolor pigmentów i wykonujemy rysunek wstępny imitujący efekt makijażu permanentnego. Po zaakceptowaniu przez klientkę rysunku, przystępujemy do pigmentacji. Jeśli istnieje taka potrzeba, aplikujemy krem znieczulający.

ILE TRWA ZABIEG?

Czas zabiegu zależny jest od miejsca aplikacji oraz cech indywidualnych naskórka, ale średnio trwa ok. 1, 5-2godz.

CO DZIEJĘ SIĘ ZE SKÓRĄ PO ZABIEGU I JAK O NIĄ DBAĆ?

Po zabiegu skóra jest podrażniona i opuchnięta w zależności od indywidualnej wrażliwości. Zawsze po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować skórę preparatami łagodzącymi, dzięki temu proces gojenia trwa kilka dni do tygodnia. W przypadku brwi przez pierwsze dni brwi są smarowane preparatem przyspieszającym gojenie. Naturalnym procesem gojenia jest powstanie w miejscu pigmentacji tzw. strupków, które złuszczają się w przeciągu kilku dni. Nasycenie powierzchni objętej makijażem permanentnym bezpośrednio po zabiegu jest bardzo intensywne. Efekt końcowy osadzenia i przyjęcia się pigmentu widoczny jest po wygojeniu i wyłuszczeniu strupków. Przez 4-6 tygodni po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, nie można się opalać, złuszczać naskórka.

CZY ZABIEG NALEŻY POWTÓRZYĆ?

Uzyskanie prognozowanego efektu po zabiegu makijażu permanentnego wymaga – w zależności od techniki, metody oraz sposobu przeprowadzenia zabiegu – jednej, dwóch a czasami trzech i więcej procedur zabiegowych (o ilości koniecznych procedur zabiegowych poinformuje Panią/a osoba wykonująca zabieg). Kolejna procedura zabiegowa powinna być przeprowadzona w okresie od 30 do max. 90 dni od poprzedzającego ją zabiegu. Ten niezbędny, minimalny odstęp czasowy jest podyktowany procesami odbudowy i regeneracji tkanek, natomiast maksymalny odstęp czasowy ma na celu uzyskanie jak najbardziej optymalnego efektu pozabiegowego.

CZY MAKIJAŻ PERMANENTNY JEST NA ZAWSZE?

Trwałość i niezmienność makijażu permanentnego jest kwestią indywidualną. Makijaż permanentny nie jest makijażem trwałym, należy go odświeżać, wykonując zabieg przypominający, który jest zabiegiem odpłatnym w wysokości 50% aktualnej ceny obowiązującej w ofercie gabinetu (o ile odświeżenie wykonuje się do 12 miesięcy od poprzedniego zabiegu). Zaleca się wykonywanie dopigmentowanie co 9-18 miesięcy. Jeśli zabieg wykonywany jest po dłuższym czasie, jego cena zostanie oceniona po konsultacji. Zniżki na zabieg dopigmentowania oferowane są wyłącznie klientom naszego gabinetu. Odświeżenie makijaży po innych salonach (po wcześniejszej konsultacji) jest traktowane jako nowy zabieg.

MAM NIEUDANY MAKIJAŻ PERMANENTNY – CZY UDA SIĘ GO NAPRAWIĆ?

Klienci, których makijaż permanentny był wykonany w innym salonie i wymaga korekty, powinni odbyć wizytę konsultacyjną w celu oceny możliwości naprawy oraz wyceny indywidualnej.

CZY EFEKT, JAKI CHCĘ UZYSKAĆ, JEST GWARANTOWANY?

Efekty zabiegu nie są identyczne w przypadku każdej osoby i są uzależnione od wielu okoliczności i czynników, m.in.  rodzaju skóry i jej kondycji, cech osobniczych organizmu (m.in. wiek, zaburzenia metabolizmu, równowaga hormonalna, jednostki chorobowe, przyjmowanie leki), trybu życia (diety, stosowanych używek, środowiska pracy), stosowanych kosmetyków i preparatów w okolicy zabiegowej, wykonywanych zabiegów kosmetycznych, kosmetologicznych i medycznych w okolicy zabiegowej oraz nieprawidłowej pielęgnacji pozabiegowej.
W związku z powyższym wykonawca zabiegu nie może udzielić gwarancji uzyskania określonego rezultatu, a podstawą roszczeń nie może być rozbieżność pomiędzy oczekiwaniami klientki/a a ostatecznym efektem. 

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Zdrowa 29
02-747 Warszawa

tel. +48 533 350 660
e-mail. info@virgocontour.com

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.30-16.30
Wtorek 8.30-16.30
Środa 8.30-16.30
Czwartek 8.30-16.30
Piątek 8.30-16.30
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Usługi

MICROBLADING

Makijaż permanentny:

– BRWI
– OCZU
– UST